طرح های قدیمی فرش کرمان زنده شد

خبرگزاری فارس: مدیر کارخانه فرش الماس کویر گفت: با زنده کردن طرح های قدیمی فرش کرمان شرکت فرش الماس کویر یک کار ملی انجام داده است.

سید کمال عبداللهی منش در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: این کارخانه از سال 86 فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی افزود: الماس کویر در حال حاضر یکی از قطب ها و مراکز اصلی تولید فرش ماشینی در ایران است و خیلی از کارخانه های فرش کشور از ما اقتباس می کنند.عبداللهی منش ابراز داشت: یکی از ویژگی هایی که طرح های ما دارند، طرح های ویژه کرمان است.
وی با اشاره به اینکه ما در این کارخانه واحد طراحی بسیار قوی داریم، عنوان کرد: الماس کویر هیچ کپی برداری از طرح های فرش دستباف کرمان نداشته و تنها طرح ها ی قدیمی فرش دستباف کرمان را زنده کرده است.
عبداللهی منش بیان داشت: کاری که ما انجام داده ایم، کار مردمی و ملی بوده است، اینکه بتوانیم در خانه ایرانی یک طرح قدیمی فرش دستباف را داشته باشیم.
وی گفت: ما با این کار خود طرح قالی کرمان را صادر به دیگر استان های کشور کرده ایم.عبداللهی منش تصریح کرد: طراحان ما تغییراتی در این نقش های قدیمی اعمال کرده و آن را مطابق سلیقه بازار به روز رسانی کرده اند.وی افزود: حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف با فرش کویر الماس کرمان فرش شده است.وی تصریح کرد: در کارخانه فرش الماس کویر 135 نفر به صورت سه شیفت مشغول به کار هستند